Bardhi-gól és más semmi? - NB I-es légiósok a 2020-as EB-selejtezők márciusi meccsein

NB1-eslégiósok.hu, 2019. április 2.

2019. március 22-26 között játszották le a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek 1., 2. fordulóját. A válogatott mérkőzéseken számos NB I-es légiós is szerepet kapott, mint például a fehéroroszoknál Signevich, a máltaiaknál Muscat és a montenegróiaknál Kosovic. Alábbi cikkünkben róluk lesz szó.

Galin Ivanov, a Haladás bolgár középpályása a kezdőben kapott helyet az A-csoportbeli, döntetlent hozó Bulgária-Montenegrón, ám 51 perc után lecserélték. A montenegróiak oldalán három, Magyarországon megfordult focista is játszott, a volt MTK-s Danijel Petkovic a kapuban, az exkispesti Marko Simic a védelemben kezdett, s játszotta végig a találkozót. Simic a 25. percben egy sárgát kapott. Egyébként mindketten ott voltak március 25-i, Anglia ellenin is, de a hátvédet a 74. minutumban lehozták. Velük szemben a korábbi újpesti Nebojsa Kosovic kevés időt kapott, csupán az első meccs 89. percében küldték be.

Szintén március 25-én rendezték a B-csoport rangadóját, a Portugália-Szerbia mérkőzést, amin a vendégek hálóját a 2013-ban még a fővárosi lilákat erősítő Marko Dmitrovic őrizte. Viszonylag sikeresen, ha azt nézzük, hogy Cristiano Ronaldoék csak egyszer tudták mattolni.

Mikalay Signevich a március 21-i, a C-csoportban megrendezett Hollandia-Fehéroroszország találkozón bizonyíthatta (volna) gólerősségét, ám a Fradi támadójának ez most nem sikerült, és 63 percnyi játékot követően le is cserélték. Ellenben a hollandusok két sérülésük dacára négyet rámoltak a belorusz kapuba.

A grúzok exgyőri csatárának, Giorgi Kvilitaiának sem jött össze a góllövés a D-csoportban. Pedig a svájciaknak és íreknek is megpróbálhatta. Igaz, a Grúzia-Svájc meccsen csak 73 percig.

Az E-csoportban a mieink voltak érintettek. S egy vereség, egy győzelemmel zártunk. Míg március 21-én Szlovákiától két góllal kikaptunk, addig három nappal később a horvátokat bravúrosan vertük 2-1-re! Futballmagyarjaink közül ezúttal a szerb származású Filip Holender került bevetésre a Szlovákia elleni mérkőzés 81. percében, ám a Honvéd szélsője nem tudott betalálni.

A Dunaújvárosban megfordult Rowen Muscat révén a máltaiaknál is akadt NB I-es légiós. És a 27 éves középpályás a kezdőben szerepelt az F-csoport, szigetországok közti derbijén, azaz a Málta-Feröer-szigetek találkozón, amit a házigazdák hoztak 2-1-re. Muscatot a 84. minutumban lecserélték. Spanyolország ellen szintén játszott, a 66. percben állt be Mbong helyett. De aligha ezen múlt a máltai vereség, hanem leginkább Alvaro Moratán, aki duplán kitömte a szigetországiak hálóját.

Észak-Macedónia válogatottjában három, hazánkban játszó idegenlégiós is szerepelt, a vidis Boban Nikolov, valamint az Újpesthez kötődők, a jelenleg is a 4. kerületieknél focizó Kire Ristevski, és Enis Bardhi, aki már a Levantében kergeti a labdát. Mindhárman játszottak a nemrég névváltozáson átesett ország válogatottjának színeiben a G-csoportban lezajlott, Lettország és a Szlovénia elleni találkozókon is. De míg Ristevski kiegészítő emberként a 71., ill. a 90. percben beállva, addig Nikolov és Bardhi a középpálya kulcsembereiként. Egyébként a szlovéniai idegenbelin mindketten besárgultak, ám Bardhi azért tett egy érdemlegeset, a 47. miniutumban egyenlítő gólt vágva. Ezzel NB I-es légiósaink közül a legjobb teljesítménnyel rukkolt elő!

Végezetül maradt a J-csoport, ahol a boszniai nemzeti csapatban az exfradista Muhamed Besic igyekezte szűrni 90 percen át az örmények támadásait. S mindezt sikerrel tette, ugyanis a délszláv együttes 2-1-re győzött.

Forrás: Transfermarkt

Képek forrása: Transfermarkt