Blazicék közel az EB-hez - NB I-es légiósok a 2020-as EB-selejtezők szeptemberi meccsein

NB1-eslégiósok.hu, 2019. szeptember 21.

2019. szeptember 05-10 között játszották le a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek újabb fordulóit. A válogatott mérkőzéseken számos NB I-es légiós is szerepet kapott, mint a románoknál bemutatkozó Rus Adrian, vagy a lettek ellen gólt szerző Bardhi. Alábbi cikkünkben róluk lesz szó.

.

Szeptember 5-én, az Anglia-Bulgária meccsen a vendégeknél 83 percig pályán volt a tavalyi szezonban még a Halit erősítő Galin Ivanov, s szenvedhette végig amint Harry Kane triplájával és Raheem Sterling góljával magabiztosan nyertek az angolok. Az exújpesti Nebojsa Kosovic és a volt MTK-légiós Danijel Petkovic számára sem volt jó élmény a szeptemberi selejtező. A montenegrói gárdában előbbi az irányítással, utóbbi a háló őrzésével volt megbízva, ám kevés sikerrel, ugyanis a csehek hármat is berámoltak. Az eddigi eredmények tükrében az októberi játéknap érdekes összecsapást hozhat, ugyanis a 2-2 pontot összekaparó Montenegró és Bulgária egymás között döntheti majd el, ki lesz az utolsó az A-csoportban.

Marko Dmitrovic, a fővárosi lilák exlégiósa végigvédte a plávik mindkét találkozóját. Szeptember 7-én, a B-csoportban rendezett Portugália elleni meccsen Ronaldóék néggyel szórták meg a kapuját, és CR7 mellett Carvalho, Guedes és Silva talált be. A Szerbia-Luxemburgon már több oka volt örülni, bár egy gólt beengedett, de csapata hárommal tudott válaszolni.

Mikalay Signevich fontos szereplő volt a szeptember 6-án, a C-csoportban játszott Észtország-Fehérország mérkőzésen, ugyanis ő adta az asszisztot a vendégvezetést megszerző Naumovnak. A Fradi támadója azonban nem maradt végig a pályán, a 64. percben lecserélték.

Szeptember 8-án a D-csoportban a grúz és a dán válogatott meccselt, de nem jutottak dűlőre, 0-0 lett a vége. Giorgi Kvilitaia, az ETO egykori, a Gent jelenlegi támadója a kaukázusi csapat kezdőjében volt szinte a teljes mérkőzés alatt, ám az utolsó percben a Haladástól távozott Murtaz Daushvilit küldték be helyette.

Az E-csoportban Magyarország nemzeti csapata volt érdekelt, és szeptember 9-én Szlovákiával mérkőzhettek meg. Marco Rossi kapitány ezúttal a 85. percben állította be a szerb származású volt kispesti csatárt, Filip Holendert, de már ő sem tudott javítani az eredményen, 2-1-re nyertek a szlovákok.

Málta szeptemberi selejtezőit idegenben vívta, és a szigetországiak előbb Norvégiába hajóztak át, majd Romániába. Rowen Muscattal a fedélzetükön két vereségbe futottak bele. Az F-csoportban a románoknál is pályára lépett NB I-es légiós, pont a máltaiak ellenin debütált a Fehérvár hátvédje, Rus Adrian, valamint csereként állt be a 72. minutumban a Kisvárda kulcsembere, Gheorghe Grozav. Egyébként a mérkőzést 1-0-ra lehozta a kelet-európai gárda.

Miha Blazicra csereként számítottak, s a Fradi-légiós az 54. percben be is állt az Izraellel szemben játszott tétmérkőzésen, ahol 3-2-re győzött a szlován nemzeti tizenegy. Mivel a lengyeleket is megverték, így e két sikerrel Szlovénia feljött a 2. helyre, nagy lépést téve az EB felé. Szintén a G-csoportban játszották az 1-1-re végződő Izrael-Észak-Macedónia találkozót, ahol a vendégek színeiben szerepelt a fehérvári különítmény, Visar Musliu és Boban Nikolov, az Újpesttől Kire Ristevski, s ugyancsak a liláknál focizott Enis Bardhi is. Musliu, Ristevski végig a pályán maradtak, Nikolov a 7. percben besárgult, majd a 75. percben lecserélték, Bardhit meg a 83. minutumban. S utóbbi helyett épp az a Stefan Spirovski jött be, aki nemrég igazolt el a Fraditól pont egy szentföldi klubhoz. A volt jugoszláv gárda másik meccsén Lettországgal csapott össze, és 2-0-ra tudtak győzni. S a második gól szerzője Bardhi volt a 17. percben, aki amúgy egy sárgával is gazdagodott. Rajta kívül csak Musliu kezdett, Nikolovot pedig a 75. percben Goran Pandev helyett küldték be.

Muhamed Besic 80 percet tölthetett a pályán Bosznia együttesének Örményország elleni találkozóján, s ez idő alatt egy sárga lapot hozott össze a 45. percben. Egyébként a volt fradi-légiós csapata 4-2-re kikapott. Így Bosznia a J-csoport negyedik helyére csúszott vissza.

Forrás: Transfermarkt

Képek forrása: Transfermarkt