Bolgár kudarc Ivanov-gólpasszal - NB I-es légiósok a 2020-as EB-selejtezők júniusi meccsein

NB1-eslégiósok.hu, 2019. június 21.

2019. június 07-11 között játszották le a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőinek újabb fordulóit. A válogatott mérkőzéseken számos NB I-es légiós is szerepet kapott, mint például a bolgár Ivanov, Dmitrovic a szerbeknél, vagy épp Muscat a máltai csapatban . Alábbi cikkünkben róluk lesz szó.

Június 10-én Bulgária színeiben játszotta végig a Koszovó elleni találkozót Galin Ivanov, a Haladás távozóban lévő középpályása. S ugyan kiosztott egy gólpasszt Popovnak, mégsem lehet elégedett, mivel 2-3-ra vereséget szenvedtek. Szintén az A-csoportban került sor a Montenegró-Koszovó párharcra, ahol a házigazdák soraiban belső védőként kapott szerepet a korábbi kispesti Marko Simic, akit a 83. minutumban egy sárgával jutalmaztak. Csapattársa, a 2014-ben még Újpesten futballozó Nebojsa Kosovic nemcsak itt, de a csehek ellenin is 90 percig a pályán volt.

Marko Dmitrovic, az Eibar jelenlegi, az Újpest korábbi portása a szerbek mindkét, B-csoportban vívott találkozóján a háló őrzésével volt megbízva. Az ukránok ellen ezt nem túl sikeresen tette, ugyanis öt gombóccal tömték ki kapuját. Míg a litvánoktól csak egyet kapott, ugyanakkor a plávik négyet lőttek.

Az expápai Sander Puri végigjátszotta a 90 percet a C-csoportban megrendezett Németország-Észtország mérkőzésen, ám minden bizonnyal nem fog élete meccseként emlékezni rá, mivel a németek alaposan elpáholták a baltiakat. 8-0-ra...

Lasha Dvalit, a Fradi grúz hátvédjét a D-csoportbeli, Dánia elleni találkozó 79. percében küldték be csereként Navalovski helyére , ám ő sem tudta megakadályozni, hogy Braithwaite révén újabb gólt érjenek el a skandinávok. Így 5-1-re nyertek a dánok.

Az E-csoportban a magyarok voltak érdekeltek, és Marco Rossi tanítványai jól szerepelvén június 8-án Azerbajdzsánt 3-1-re, 11-én pedig a walesieket 1-0-ra győzték le. Utóbbin kezdett a szerb származású Filip Holender, ám a nemrég Kispestről Luganóba igazolt szélsőt az 59. percben lehozták.

A máltai válogatott Svédországgal és Romániával meccselt, és a szigetországiak soraiban játszotta végig mindkét vesztes találkozót a volt dunaújvárosi Rowen Muscat. Ugyancsak az F-csoportban, a 2-2-es döntetlent hozó Norvégia-Románia mérkőzésen a vendégeknél a kezdő tizenegyben futott ki a pályára a Kisvárda szélsője, Gheorghe Grozav, akinek helyére a 60. percben Hagi állt be.

A volt diósgyőri bekk, Vitalijs Jagodinskis számára a padon indult a Lettország-Szlovénia mérkőzés. Ám nem sokáig üldögélhetett, mert a 16. percben bevetették a lesérülő Maksimenko helyett. Azonban a kényszerű csere alighanem megzavarhatta a letteket, és ötgólos alázást kaptak a délszláv gárdától. Maradván a G-csoportnál, itt lépett pályára a Lengyelországtól majd Ausztriától kikapó Észak-Macedónia együttesében Enis Bardhi és a fehérvári Boban Nikolov. Az exújpesti légiós végigjátszotta a két meccset, az osztrákok ellenin a 84. minutumban besárgulva. Ugyanezen a mérkőzésen Nikolovot lecserélték a 67., míg az Újpest hátvédjét, Kire Ristevsit beállították az 56. percben.

A J-csoport küzdelmeiben, Bosznia nemzeti csapatának tagjaként vett részt Muhamed Besic, az Everton légiósa. A balkáni együttes Finnország ellen 0-2-re, Olaszországgal szemben 1-2-re vesztett. Előbbin a 79. percben Gojak állhatott be az exfradista helyére, utóbbin pedig egy sárgát kapott a 43. minutumban.

Forrás: Transfermarkt

Képek forrása: Transfermarkt